Wyniki finansowe CD PROJEKT za 1 kwartał 2024

Wyniki finansowe CD PROJEKT za 1 kwartał 2024

Wyniki finansowe CD PROJEKT za 1 kwartał 2024

CD Projekt RED ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku, które wskazują na solidną kondycję finansową spółki, mimo wyzwań rynkowych. Główne punkty z raportu przedstawiają się następująco:

Przychody i zyski

W Q1 2024 roku CD Projekt RED zanotował przychody na poziomie 227 milionów PLN. Zysk netto natomiast wyniósł natomiast okrągłe 100 milionów złotych, co stanowi wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim.

Kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy na przyszłość

  • Kontynuacja sprzedaży gry Cyberpunk 2077 oraz dodatku Phantom Liberty znacząco przyczyniła się do wzrostu przychodów. Gra cieszy się niesłabnącą popularnością, co pozytywnie wpływa na wyniki finansowe spółki. Jej ocena w serwisie Steam wynosi aż 95%. Na konsolach PS5 oraz XS X|S dostępne jest również darmowe 5 godzinne demo.
  • Intensyfikacja prac nad nowymi projektami, w tym kolejnymi tytułami z uniwersum Wiedźmina. Obecnie nad nową częścią Wiedźmińskiej trylogii pracuje 407 deweloperów. Pełna produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie roku. Trwają również wczesne prace nad kontynuacją Cyberpunka - w tym zespole obecnie pracuje 56 osób.
  • W dłuższej perspektywie CD Projekt pracuje również nad remake'iem pierwszego Wiedźmina i nowym IP - nad tymi projektami pracuje 39 i 20 deweloperów

Podsumowanie

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku pokazują, że CD Projekt RED skutecznie wykorzystuje swoje zasoby i potencjał rynkowy. Dalsze inwestycje w rozwój nowych tytułów oraz wysoka jakość istniejących gier będą kluczowe dla utrzymania tej pozytywnej dynamiki w przyszłości.

Przypominamy o dostępnych darmowych narzędziach moderskich o czym pisaliśmy TUTAJ.

Pełny raport z wynikami finansowymi można znaleźć TUTAJ.

powiązane