TikTok na oku amerykańskiego inwestora

TikTok na oku amerykańskiego inwestora

TikTok na oku amerykańskiego inwestora

Kanadyjski biznesmen Kevin O'Leary, znany z występów w programach "Dragons' Den" i "Shark Tank", jest jednym z kandydatów do zakupu amerykańskiego odłamu aplikacji TikTok. Kongres USA nakazał chińskiemu gigantowi sieci społecznościowych, firmie ByteDance, sprzedaż amerykańskiej części aplikacji.

O'Leary planuje zrealizować zakup TikToka w nietypowy sposób, korzystając z modelu crowdfundingowego. Założył już stronę internetową, która pozwala użytkownikom na zarezerwowanie sobie miejsca jako potencjalnym inwestorom. Na razie witryna nie zbiera środków finansowych, ale umożliwia zainteresowanym zgłoszenie chęci uczestnictwa w przyszłej kampanii crowdfundingowej.

Powodem konieczności sprzedaży jest obawa amerykańskiego rządu, że chińska firma może gromadzić dane amerykańskich użytkowników i potencjalnie udostępniać je chińskiemu wywiadowi. Istnieje także ryzyko cenzurowania treści w celu manipulacji opinią publiczną. TikTok został już zakazany na telefonach służbowych urzędników oraz na wielu kampusach uniwersyteckich w USA.

Jeśli kampania crowdfundingowa się rozpocznie, inwestorzy będą musieli spełniać określone kryteria finansowe zgodnie z amerykańskim prawem. Wymagane będą odpowiednie kwalifikacje finansowe lub dochód przekraczający 200 tys. dolarów. O'Leary jest gotów do walki o przejęcie amerykańskiej wersji TikToka i ma nadzieję, że dzięki wsparciu społeczności uda mu się zrealizować ten cel.

Rezerwację dla potencjalnych inwestorów można dokonać TUTAJ.

powiązane