Strzelanina we Francji. Dwóch funkcjonariuszy nie żyje

Strzelanina we Francji. Dwóch funkcjonariuszy nie żyje

Strzelanina we Francji. Dwóch funkcjonariuszy nie żyje

W zasadzce niedaleko Rouen w Normandii co najmniej dwóch funkcjonariuszy straciło życie, a trzech zostało rannych podczas ataku na furgonetkę więzienną. W trakcie tego incydentu uciekł konwojowany więzień, znanego jako „La Mouche”, który jest obciążony licznymi przestępstwami.

Napad miał miejsce około godziny 11 na autostradzie niedaleko Incarville. Według relacji, grupa czterech uzbrojonych mężczyzn w dwóch pojazdach – białym Audi A5 i BMW serii 5 – zaatakowała konwój administracji więziennej. Strzelanina zakończyła się tragicznie dla dwóch funkcjonariuszy, a kilku innych odniosło rany. Po akcie agresji, jeden z pojazdów napastników został znaleziony spalony.

Media społecznościowe opublikowały nagranie, na którym widać dwóch mężczyzn ubranych na czarno, dokonujących ataku na nieoznakowane pojazdy. Sprawcy zdołali zastrzelić funkcjonariuszy odpowiedzialnych za przewóz więźnia, po czym uciekł sam więzień.


Nagranie video<br>

Zbiegły więzień, identyfikowany jako „Mohamed A”, jest przestępcą znającym się na narkotykach i oskarżonym o próbę zabójstwa. Śledztwo nad całą sprawą zostało przekazane francuskiemu Centralnemu Biuru do spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej oraz policji sądowej w Rouen.

W związku z tragedią, Ministerstwo Sprawiedliwości zwołało sztab kryzysowy, a Minister Spraw Wewnętrznych poinformował o udziale kilkuset funkcjonariuszy w obławie. Dodatkowo, żona jednego z zabitych funkcjonariuszy jest w piątym miesiącu ciąży, co jeszcze bardziej podkreśla tragiczny skutek tego incydentu.

powiązane