Sony potwierdziło, że Uncharted 2 powstaje

Sony potwierdziło, że Uncharted 2 powstaje

Sony potwierdziło, że Uncharted 2 powstaje

Sony oficjalnie zapowiedziało kontynuację filmu "Uncharted", który zadebiutował na ekranach kin w 2022 roku z Tomem Hollandem i Markiem Wahlbergiem w rolach głównych. Mimo mieszanych recenzji, film osiągnął duży sukces komercyjny, zarabiając ponad 400 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 120 milionów dolarów. Oczekiwania fanów dotyczące sequela zostały wzmocnione sceną po napisach, wynikami finansowymi oraz wypowiedziami Marka Wahlberga, który pod koniec 2023 roku ujawnił, że scenariusz do drugiej części jest już prawie gotowy.

Pierwsza część, wyreżyserowana przez Rubena Fleischera, skupiała się na przygodach Nathana Drake’a, złodzieja zwerbowanego przez poszukiwacza skarbów, Victora Sullivana. Razem wyruszają na poszukiwania skarbu Ferdynanda Magellana, starając się odnaleźć go przed bezwzględnym Moncadą. Obsada filmu obejmowała również Antonio Banderasa, Sophię Ali, Rudy'ego Pankowa, Tati Gabrielle, Manuela de Blasa i Stevena Waddingtona.

Chociaż data premiery "Uncharted 2" nie została jeszcze ujawniona, fani mogą spodziewać się kolejnej pełnej akcji i przygód opowieści o Nathanielu Drake’u i jego przyjaciołach. Kontynuacja ma szansę jeszcze bardziej zagłębić się w relacje między postaciami oraz wprowadzić nowe wątki, które urozmaicą fabułę.

Warto przypomnieć, że "Uncharted" to adaptacja popularnej serii gier wideo firmy Sony. Gry te, stworzone przez studio Naughty Dog, zdobyły uznanie zarówno krytyków, jak i graczy na całym świecie, dzięki wciągającej fabule, charyzmatycznym bohaterom oraz spektakularnym sekwencjom akcji. Adaptacja filmowa, choć różniła się w kilku aspektach od swojego pierwowzoru, zdołała uchwycić ducha gier, co przyciągnęło do kin zarówno fanów serii, jak i nową widownię.

Scenariusz do pierwszej części filmu zawierał wiele nawiązań do różnych odsłon serii gier, co stanowiło prawdziwą gratkę dla fanów. Niektóre z najbardziej ikonicznych scen i motywów zostały przeniesione na duży ekran, co dodało produkcji dodatkowego uroku. Wielu fanów ma nadzieję, że kontynuacja będzie kontynuować ten trend, dostarczając jeszcze więcej odwołań do gier oraz zaskakujących zwrotów akcji.

powiązane