Shrek 5 oficjalnie potwierdzony z datą premiery

Shrek 5 oficjalnie potwierdzony z datą premiery

Shrek 5 oficjalnie potwierdzony z datą premiery

Wygląda na to, że fani Shreka mogą już zacierać ręce. Po wielu spekulacjach i plotkach, wreszcie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie: Shrek powróci na ekrany kin w lipcu 2026 roku. Informację tę potwierdziła wytwórnia Universal, a wiadomość po raz pierwszy zdradził Eddie Murphy już pod koniec zeszłego miesiąca.

Chociaż szczegóły fabuły nowego filmu pozostają owiane tajemnicą, to pewne jest, że w oryginalnej obsadzie ponownie usłyszymy głosy Mike'a Myersa, Eddie'ego Murphy'ego i Cameron Diaz, czyli Shreka, Osła i Fiony. To oznacza, że będziemy mogli cieszyć się kolejnymi przygodami tych kultowych postaci w ich niepowtarzalnej interpretacji.

Niestety, zapowiedź premiery Shreka 5 zbiega się z smutną wiadomością o śmierci Jerzego Stuhra, który w polskim dubbingu wcielał się w postać Osła. Aktor ten, swoim charakterystycznym głosem, przyczynił się do sukcesu filmu w Polsce i zyskał sympatię wielu widzów.

Eddie Murphy wspomniał także o możliwym spin-offie, w którym główną rolę odegra Osioł. Choć Universal i DreamWorks Animation nie potwierdziły jeszcze tych planów, to nie można wykluczyć, że sukces filmu "Kot w butach: Ostatnie życzenie" zainspiruje twórców do dalszego rozwijania tego uniwersum. Może nawet sam Kot w Butach pojawi się w nadchodzącym Shreku 5?

Jedno jest pewne: powrót Shreka z pewnością przyciągnie do kin rzesze fanów, którzy od lat czekają na nowe przygody zielonego ogra i jego wiernych przyjaciół.

powiązane