Obajtek ścigany przez policję i prokuraturę

Obajtek ścigany przez policję i prokuraturę

Obajtek ścigany przez policję i prokuraturę

Daniel Obajtek ma stawić się na przesłuchanie przed komisją ds. afery wizowej 28 maja 2024 roku, lecz do tej pory nie odebrał wezwania. Na wniosek posła Michała Szczerby policja rozpoczęła jego poszukiwania, ponieważ wszystko wskazuje na to, że opuścił Polskę.

W rozmowie z TVN24 poseł Michał Szczerba ujawnił, że adres podawany przez Obajtka jako miejsce zamieszkania jest fałszywy. „W tym domu mieszka ktoś inny i nie ma kontaktu z Danielem Obajtkiem" - powiedział Szczerba. Na jego wniosek policja poszukuje Obajtka w różnych miejscach w kraju. Poseł twierdzi, że były szef Orlenu nie przebywa w Polsce i tylko udaje, że jest w kraju, prowadząc kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Obajtek ma być przesłuchany zarówno przez komisję śledczą, jak i prokuraturę. Komisja bada, dlaczego Orlen zatrudniał cudzoziemców przy inwestycjach Olefin III i Polimery Police zamiast polskich pracowników, co miało doprowadzić do nadużyć wizowych. Prokuratura natomiast wzywa go w związku z aferą dotyczącą tzw. „taśm Obajtka” opublikowanych w czerwcu 2018 roku. Jednak również te wezwania pozostały bez odpowiedzi.

powiązane