Nowy film z serii Władca Pierścienii już w 2026 roku!

Nowy film z serii Władca Pierścienii już w 2026 roku!

Nowy film z serii Władca Pierścieni już w 2026 roku

Według informacji podanych przez serwis Variety, wytwórnia Warner Bros. szykuje się do premiery nowego filmu z uniwersum Władcy Pierścieni. Co więcej, doniesienia sugerują, że nie będzie to jedyna produkcja związana z tą sagą.

Według źródła, już ustalono wstępny termin premiery pierwszego z nowych filmów na rok 2026. Reżyserią tego projektu zajmuje się Andy Serkis, znany z takich produkcji jak "Venom: Let There Be Carnage" czy "Mowgli: Legend of the Jungle". Serkis, który wcześniej wcielał się w postać Golluma, prawdopodobnie powróci również do tej roli. Roboczy tytuł filmu brzmi "Lord of the Rings: The Hunt for Gollum" (Władca Pierścieni: Polowanie na Golluma).

Szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav, zapowiada, że widzów czekają "historie, które nie zostały jeszcze opowiedziane". Istnieje więc możliwość, że projekt będzie oryginalną opowieścią z tolkienowskiego uniwersum, a nie kontynuacją historii Froda czy Billa. Te spekulacje potwierdzają także dostępne informacje o roboczym tytule.

Reżyser trylogii Władca Pierścieni, Peter Jackson, został producentem nowego filmu. Wspierają go Fran Walsh i Philippa Boyens, którzy również byli zaangażowani w poprzednie projekty związane z tą sagą. Arty Papageorgiou, producentka "Lord of the Rings: The War of the Rohirrim", również dołącza do zespołu producenckiego. Ken Kamins i Andy Serkis zostali wyznaczeni na producentów wykonawczych.

Zaslav sugeruje również, że Warner Bros. powinien wykorzystać w większym stopniu swoje znane marki, które dotychczas były zaniedbywane. Dlatego też w 2026 roku planowana jest premiera serialu "Harry Potter", a w przyszłym roku rozpocznie się nowa era filmów z uniwersum DC Comics.

Zapowiedź premier nowych produkcji związanych z Władcą Pierścieni budzi wiele emocji wśród fanów. Oczekiwania są duże, zwłaszcza mając na uwadze zaangażowanie takich znakomitości jak Peter Jackson czy Andy Serkis. Będzie to z pewnością ciekawy czas dla miłośników fantastyki filmowej.

powiązane