Nowa książka z serii "Igrzyska Śmierci" w 2025 roku!

Nowa książka z serii "Igrzyska Śmierci" w 2025 roku!

Nowa książka z serii "Igrzyska Śmierci" w 2025 roku!

Suzanne Collins, autorka bestsellerowej serii "Igrzyska śmierci", po raz kolejny zaskakuje swoich fanów, ogłaszając wydanie nowej książki z tego uniwersum. Nadchodząca powieść, zatytułowana "Sunrise on the Reaping", ma trafić do księgarni 18 marca 2025 roku. Będzie to kolejny prequel, którego akcja rozgrywać się będzie podczas 50. Igrzysk Śmierci, znanych również jako Ćwierćwiecze Poskromienia.

"Sunrise on the Reaping" ma miejsce 40 lat po wydarzeniach opisanych w "Balladzie ptaków i węży" i 24 lata przed rozpoczęciem głównej trylogii. Według wydawcy, czytelnicy mogą spodziewać się jeszcze głębszego zanurzenia w mroczny świat Panem oraz poznania nowych bohaterów, którzy stawiają czoła brutalnej rzeczywistości Igrzysk Śmierci.

Znaczącą postacią w nowej powieści będzie ponownie Coriolanus Snow, którego młodsza wersja była centralnym bohaterem "Ballady ptaków i węży". W "Sunrise on the Reaping" zobaczymy go w bardziej dojrzałej roli, co pozwoli na dalsze zgłębianie jego motywacji i drogi do władzy. Co więcej, spekulacje sugerują, że pojawi się także młodsza wersja Haymitcha Abernathy'ego, trybuta z 50. Igrzysk Śmierci, który zyskał ogromną popularność w filmowych adaptacjach dzięki kreacji Woody'ego Harrelsona.

Po sukcesie trylogii, Suzanne Collins wróciła do swojego uniwersum w 2020 roku z prequelem "Ballada ptaków i węży", który skupił się na młodości przyszłego prezydenta Snowa. Książka ta została również zaadaptowana na film, który niedawno trafił do kin, wzbudzając spore zainteresowanie i pozytywne recenzje.

Seria "Igrzyska śmierci" zadebiutowała w 2008 roku i szybko zdobyła rzesze fanów na całym świecie, stając się fenomenem zarówno literackim, jak i filmowym. Pierwsza książka, "Igrzyska śmierci", wprowadziła czytelników do dystopijnego świata, w którym coroczne igrzyska na śmierć i życie są narzędziem kontroli i terroru wobec mieszkańców Panem. Kolejne części, "W pierścieniu ognia" i "Kosogłos", pogłębiały historię Katniss Everdeen i jej walki z tyranią Kapitolu.

powiązane