Nadciąga filmowa adaptacja Peaky Blinders

Nadciąga filmowa adaptacja Peaky Blinders

Nadciąga filmowa adaptacja Peaky Blinders

Netflix oficjalnie potwierdził zamówienie na pełnometrażowy film z uniwersum "Peaky Blinders". Informacje o takim projekcie krążyły po sieci już od kilku lat, ale dopiero teraz platforma streamingowa zdecydowała się na realizację tego wyczekiwanego filmu. W głównej roli ponownie zobaczymy nagrodzonego Oscarem Cilliana Murphy'ego, który wcieli się w postać Tommy'ego Shelby'ego, lidera tytułowego gangu.

Reżyserem filmu został Tom Harper, znany z takich produkcji jak "Heart of Stone", "The Aeronauts" i "War & Peace". Harper wcześniej pracował nad drugą połową pierwszego sezonu "Peaky Blinders", co sprawia, że doskonale zna realia i styl serialu. Scenariusz do filmu przygotował Steven Knight, twórca oryginalnego serialu, co gwarantuje, że duch i klimat "Peaky Blinders" zostaną zachowane.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, co oznacza, że premiera może odbyć się już w 2025 roku. Produkcją zajmują się Caryn Mandabach, Steven Knight, Cillian Murphy i Guy Heeley, natomiast w roli producentów wykonawczych występują Tom Harper, David Kosse, Jamie Glazebrook, Andrew Warren i David Mason.

Film będzie wynikiem współpracy Netflixa i BBC Film, co jest interesującym ruchem, zważywszy że serial "Peaky Blinders" oryginalnie był produkcją BBC. Szczegóły fabuły nie zostały jeszcze ujawnione, jednak można przypuszczać, że akcja filmu będzie osadzona po wydarzeniach z finału serialu, który zakończył się kilka lat temu.

Fani mogą oczekiwać kontynuacji historii pełnej intryg, dramatów i zaskakujących zwrotów akcji, z jakimi kojarzona jest seria. Powrót Cilliana Murphy'ego w roli Tommy'ego Shelby'ego z pewnością ucieszy miłośników "Peaky Blinders", którzy od lat śledzili losy tej charyzmatycznej postaci.

powiązane