Kto wygrał debatę Trump vs Biden?

Kto wygrał debatę Trump vs Biden?

Kto wygrał debatę Trump vs Biden?

Wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie stacji CNN po czwartkowej debacie prezydenckiej wskazują na wyraźne zwycięstwo Donalda Trumpa. Aż 67 proc. respondentów oglądających debatę uznało, że Trump wypadł lepiej, podczas gdy jedynie 33 proc. wskazało na Joe Bidena. Badanie to zostało zrealizowane wśród 565 wyborców z Atlanty.

Co ciekawe, przed debatą 55 proc. respondentów przewidywało zwycięstwo Trumpa, a 45 proc. - Bidena. Wyniki te pokazują, że rzeczywista debata wpłynęła na postrzeganie obu kandydatów. Dla porównania, w analogicznym sondażu po pierwszej debacie w 2020 roku, to Biden uzyskał podobną przewagę, 60 proc. do 28 proc.

Przed debatą 55 proc. respondentów nie miało zaufania do zdolności Bidena do pełnienia funkcji prezydenta, a po debacie liczba ta wzrosła do 57 proc. W przypadku Trumpa brak zaufania deklarowało 47 proc. przed debatą, a po niej spadło to do 44 proc.

Uczestnicy badania fokusowego, które przeprowadzono w stanie Michigan wśród niezdecydowanych wyborców, mieli bardziej zróżnicowane opinie. Połowa z 16 uczestników uznała Bidena za zwycięzcę, sześciu wskazało na Trumpa, a dwóch było niezdecydowanych. Tylko pięć osób stwierdziło, że debata pomogła im w decyzji, na kogo zagłosować.

powiązane