Koniec Twittera. Od teraz już tylko X

Koniec Twittera. Od teraz już tylko X

Koniec Twittera. Od teraz już tylko X

Twitter zakończył wielomiesięczny proces rebrandingu, oficjalnie zmieniając swoją nazwę na X. Najnowszym, kluczowym etapem tego procesu była zmiana głównego adresu URL. Od teraz użytkownicy serwisu społecznościowego będą automatycznie przekierowywani z twitter.com na nową domenę, X.com.

Elon Musk, właściciel platformy, ogłosił zmiany na swoim profilu, przypominając o swoich zapowiedziach z lipca zeszłego roku. Już wtedy zapowiadał, że logo Twittera i charakterystyczne ptaki wkrótce znikną. Po zmianach w kolorystyce i dodaniu charakterystycznego X na głównej stronie serwisu, adres twitter.com przestaje istnieć na naszych oczach, ustępując miejsca nowej domenie.

Dziś rano Elon Musk poinformował swoich obserwujących: "Wszystkie główne systemy już na X.com". Oznacza to, że wpisując w przeglądarkę internetową twitter.com, użytkownicy będą automatycznie przekierowywani na X.com. Ta decyzja jest częścią szeroko zakrojonej strategii rebrandingu, którą Musk rozpoczął w 2023 roku. Zmiany obejmują również modyfikacje w interfejsie użytkownika i ofercie abonamentowej.

Rebranding Twittera spotkał się z mieszanymi reakcjami użytkowników. Część z nich chwali nowe podejście, inni krytykują zmiany, co widać w komentarzach pod postami Muska. Mimo to, trzeba przyznać, że Musk wykazuje się niezwykłą determinacją w realizacji swojej wizji.

powiązane