Gratka dla fanów strategii! Nowe Anno zapowiedziane

Gratka dla fanów strategii! Nowe Anno zapowiedziane

Gratka dla fanów strategii! Nowe Anno zapowiedziane

Ubisoft ogłosił, że nowa odsłona popularnej serii gier city-builder, Anno 117: Pax Romana, zadebiutuje na całym świecie w 2025 roku. Gra będzie dostępna na platformach takich jak Ubisoft+, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Amazon Luna oraz Windows PC przez Ubisoft Store i Epic Games Store. Już teraz można ją zamówić w Ubisoft Store, a subskrybenci Ubisoft+ będą mogli zagrać w dniu premiery.

Teaser Live Action Anno 117<br>

Anno 117: Pax Romana, opracowana przez twórców Anno 1800 z Ubisoft Mainz, przeniesie graczy w czasy świetności Imperium Rzymskiego. Gracze wcielą się w rolę gubernatora, który zarządza utrzymaniem pokoju na ogromnym, wielokulturowym terytorium Imperium. Manuel Reinher, Dyrektor Kreatywny, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy wreszcie zaprezentować Anno inspirowane Imperium Rzymskim. To nasz największy przeskok czasowy, otwierający wiele nowych możliwości i wprowadzający mnóstwo nowej zawartości dla naszych graczy”.

Anno 117: Pax Romana wprowadza także nową identyfikację wizualną dla serii Anno. Haye Anderson, Dyrektor Marki, wyjaśnił: „Odświeżyliśmy identyfikację wizualną Anno, aby przenieść nas w następną dekadę z jasnym celem: kultywowaniem radości z budowania. Wprowadziliśmy humor i zabawę, odzwierciedlając ducha naszej społeczności”.

Gracze będą pełnić rolę gubernatora, dbając o wzrost gospodarczy i dobrobyt prowincji. Będą musieli balansować między utrzymaniem rzymskiego prawa a zaspokajaniem potrzeb lokalnych obywateli. Po raz pierwszy w Anno gracze będą mogli wybrać początkową prowincję, co wprowadza nowe wyzwania i możliwości. Do wyboru są celtyckie mokradła Albionu oraz tradycyjne rzymskie serce, Lacjum, każda z unikalnymi wyzwaniami.

Podobnie jak wcześniejsze gry z serii Anno, Anno 117: Pax Romana łączy tradycyjne budowanie miast, głęboką symulację ekonomiczną i elementy 4X, takie jak dyplomacja, wojsko i narracja.

powiązane