Elon Musk przekierował tysiące chipów z Tesli do X

Elon Musk przekierował tysiące chipów z Tesli do X

Elon Musk przekierował tysiące chipów z Tesli do X

Jak informuje The Verge, Elon Musk przekierował tysiące chipów AI od Nvidii, które były przeznaczone dla Tesli, do swojej firmy mediów społecznościowych X. To może opóźnić dostarczenie chipów, o łącznej wartości ponad 500 milionów dolarów do Tesli o kilka miesięcy i wpłynąć na rozwój autonomicznych pojazdów.

Tesla miała zwiększyć zakupy chipów H100 od Nvidii z 35 000 do 85 000 do końca roku. Jednak wiele z tych chipów trafiło do X i spółki zależnej AI, xAI. E-maile pracowników Nvidii sugerują, że Musk wyolbrzymia zakup chipów dla Tesli.

Musk w poście na X tłumaczył, że Tesla nie może przyjąć chipów, bo fabryka w Austin w Teksasie nie jest gotowa. Oszacował również, że Tesla wyda 3-4 miliardy dolarów na chipy AI w 2024 roku.

Decyzja Muska może nie spodobać się inwestorom Tesli, którzy liczą na szybki rozwój autonomicznych pojazdów. Firma ma pokazać pierwszy pojazd typu robotaxi w sierpniu, ale funkcje autopilota są ciągle testowane z powodu licznych wypadków śmiertelnych.

Startup Muska, xAI, konkuruje z firmami takimi jak OpenAI i Google w rozwijaniu sztucznej inteligencji. Nvidia, dostawca chipów, odnotowała duże zapotrzebowanie na swoje produkty i 200-procentowy wzrost przychodów w ostatnim kwartale.

powiązane