Disney z nową animacją pobił rekord Box Office

Disney z nową animacją pobił rekord Box Office

Disney z nową animacją pobił rekord Box Office

„W głowie się nie mieści 2” (ang. „Inside Out 2”) to animacja, która w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności i dochodowości. Film zyskał status najbardziej dochodowej produkcji roku w zaledwie dwa weekendy od premiery, a teraz przekroczył miliard dolarów zysku ze sprzedaży biletów na całym świecie, w tym 469,3 mln dolarów w samych Stanach Zjednoczonych.

Portal The Wrap informuje, że to pierwszy film w 2024 roku, który osiągnął tę kwotę w światowym box office. Co więcej, „W głowie się nie mieści 2” zdołał osiągnąć ten wynik w ciągu zaledwie 19 dni od premiery, co jest rekordowym osiągnięciem dla filmów animowanych.

Film jest kontynuacją pierwszej części, która zdobyła uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Sequel opowiada o dalszych losach Riley i jej emocji – Radości, Smutku, Gniewie, Strachu i Obrzydzeniu. Nową postacią, która dołącza do tej grupy, jest Obawa. Premiera sequela odbyła się prawie 10 lat po debiucie pierwszej części, co dodatkowo podkreśla znaczenie tego sukcesu.

powiązane